Pasakėlių skaitymas

Pasakos sekamos nuo neatmenamų laikų. Per pasakas vaikai susipažįsta su pasauliu, gėrio ir blogio apraiškomis, žmonių gyvenimais, bendravimo įpročiais. Pasakos pakviečia bendrauti ir suartina dalyvaujančius žmones – vaikus ir suaugusius.

2019 10 24 ,,Boružiukai“ grupės ugdytiniai keliavo į ,,Vaikų skaityklėlę“. Ten jų laukė staigmena. Vaikų lopšelio-darželio raštvedė Eglė Kontutienė. Ji vaikams sekė A. Žukausko pasaką ,,Ko verkė duona“ ir Ramučių gimnazijos informacinių technologijų mokytojas Raimondas Bitinas sekė lietuvių liaudies pasaką ,,Duona – geriausias daiktas“.

Vaikai mokėsi bendrauti su suaugusiais ir bendraamžiais, kalbėjo ir diskutavo natūraliai, laisvai išreikšdami savo mintis, išgyvenimus ir patirtį.

Suaugusių pasakų sekimas vaikams darželyje – tai vienas iš bendravimo būdų. Nepamirškime paskaityti pasakų savo vaikams, anūkams taip apgaubdami savo šiluma ir dėmesiu. Juk vaikai greitai auga!

VAIKŲ MINTYS APIE PASAKAS:

• Pasakas man seka auklėtoja ir mama. Mėgstamiausios yra apie Auksaplaukę, nes ten yra arklys Maksas. Pasakas reikia sekti, nes vaikai nori.
  • Man patinka pasakos apie betmaną. Dar patinka Donaldo nuotykiai. Dažniausiai mama seka vakare. Pasakos reikalingos, kad susapnuotum nebaisų sapną.
  • Mėgstu pasakas apie princeses ir karalaičius. Tėtis vakare paseka. Pasakas reikia sekti, kad vaikai užmigtų. Jos išmokina būti gera.

Auklėtoja Daiva Liuberskytė-Šukienė