SEU olimpiada ,,Dramblys“

Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio ,,Buratinas” priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Bitutės” ugdytiniai kartu su pedagoge Vida Drąsutiene dalyvavo SEU olimpiadoje „Dramblys“. SEU olimpiados „Dramblys“ tikslai:

  1. Atkreipti visuomenės dėmesį į socialinio ir emocinio ugdymo svarbą.
  2. Kartu atliekant bendras užduotis stebėti socialinio emocinio ugdymo  pažangą.
  3. Sutelkti mokyklos bendruomenę, ugdant mokinių socialines ir emocines kompetencijas.

Olimpiada prasidėjo 2019 m. kovo 18 d. ir vyko iki kovo 22 d. Olimpiados metu reikėjo atlikti ne mažiau kaip 5 veiklas, kiekvienai kompetencijai (savimonės, savitvardos, socialinio sąmoningumo, tarpusavio santykių, atsakingų sprendimų priėmimo) ugdyti. 

Ugdytiniai kartu su pedagoge atliko šias veiklas:

  1. Savimonės kompetencijai ugdyti skirtas užsiėmimas ,,Aš – oro balionas”.
  2. Savitvardos kompetencijai ugdyti skirtas užsiėmimas ,,Kamuoliukų nešimas”.
  3. Socialinio sąmoningumo kompetencijai ugdyti skirtas užsiėmimas ,,Nespalvoti jausmai”.
  4. Atsakingų sprendimų priėmimo kompetencijai ugdyti skirtas užsiėmimas ,,Mano vertybės”.
  5. Tarpusavio santykių kompetencijai ugdyti skirtas užsiėmimas ,,Aš girdžiu savo draugus”.

Priešmokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ vaikai aktyviai dalyvavo veiklose, veiklų metu emocijų ir geros nuotaikos buvo daug. Ugdytiniai mokėsi atpažinti emocijas, sužinojo, kaip jas valdyti. Emocinė vaiko sveikata – sveiko vaiko garantas, leidžiantis patirti džiaugsmą ir įveikti sunkius jausmus.

 

Metodininkė Agnės Krušinskienė