Sveikatos gama

Birželio 19 d. vaikų lopšelyje-darželyje ,,Buratinas“ vyko renginys ,,Sveikatos gama“. Į renginį pakvietėme darželio ,,Buratinas“ vaikučius, darbuotojus ir socialinius partnerius – Ramučių gimnazijos gimnazistus. Renginio tikslas – linksmai, sportiškai, kūrybingai, draugiškai ir sveikai leisti laiką vasaros metu. Fizinis aktyvumas yra labai svarbus gerinant ir stiprinant žmogaus sveikatą. Tinkamas fizinis aktyvumas ramina nervų sistemą, padeda įveikti stresą, depresiją, taip pat gerėja miegas, geriau pailsime, todėl didėja darbuotojų darbingumas, šiuo tikslu buvo išjudinti visi darželio darbuotojai. Vaikų lopšelio-darželio mažųjų, 3–6 metų grupių vaikų, laukė staigmena. Išėjus į darželio kiemelį juos pasitiko gimnazistai ir darželio darbuotojai.  Pasidalinę poromis, visi kartu mokinosi ir šoko lietuvių liaudies šokius: ,,Punsko klumpakojis“, ,,Striuks, buks, vokietuks“. Bendromis mažųjų, gimnazistų ir darbuotojų pastangomis, nors ir lauke stipriai visus ,,bučiavo“ saulytė, šokiai puikiai pavyko. Mažieji ugdytiniai padėkoję savo šokio partneriams – darbuotojams, su gimnazistais patraukė į sporto aikštyną.  Kadangi darželio vaikams labai patinka judrieji žaidimai, estafetės, per kuriuos jie išbando ištvermę, vikrumą ir valią, buvo atsižvelgta į jų norus.  Buvo parinkti įdomūs, emocingi žaidimai, estafetės, atitinkančios vaikų fizinį išsivystymo lygį ir teikiančios džiaugsmą ir pasitenkinimą. Visus žaidimus ir estafetes darželinukai atliko kartu su gimnazistais. Skambaus juoko, džiaugsmo, palaimos, akių spindesį ir mažylių, ir gimnazistų veiduose suteikė sportinė veikla, o buvimas drauge – tai gražių santykių, atsakomybės, pagarbos jausmo, bendradarbiavimo įgūdžių formavimas.

Šokis, sportas – geras laiko praleidimas, gera savijauta, gražesnis ir tvirtesnis kūnas. Judėkime drauge ir prisidėkime prie didesnio būrio žvalesnių, stipresnių, sveikesnių žmonių.

Šokio mokytoja Daiva Liuberskytė-Šukienė